/

  Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

  SGK, özel sağlık sigortası olanlara yeni bir düzenlemeyle destek vererek, özel sağlık sigortası olan hastaların faturalarının belli bir kısmını kuruma yansıtabilmelerini sağlayacak. Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı, Genel Sağlık Sigortası Genel Müdürlüğü B.13.2.SGK.0.11.05.03 / 674 sayılı 28.06.2012 tarihinde bir genelge yayınlayarak “Tamamlayıcı veya Destekleyici Sağlık Sigortası” hakkında bazı düzenlemeler yapmıştır. Düzenlemeyle, kurum tarafından kapsama alınmayan, kapsam dahiline alınmış olsa bile kısmen karşılanan sağlık harcamalarının oluşması durumunda veya kişilerin daha yüksek standartlarda sağlık hizmeti almayı talep etmeleri halinde tamamlayıcı sağlık sigortası ile sağlık hizmetlerinin rahat ve sürdürülebilir olması amaçlanmıştır. Ayrıca kuruma geri ödemelerdeki uygulama farklılıklarının kaldırılarak, yaşanan sıkıntıların çözümlenmesi tasarlanmıştır.

  Tamamlayıcı Sağlık Sigortası nasıl kullanılır?
  - Sigortalının SGK ile anlaşmalı bir özel hastaneye gitmesi,
  - SGK ile anlaşmalı hastanede sigortalının işlemlerini gerçekleştiren doktorun da SGK ile anlaşmalı olması,
  - SGK ile anlaşmalı olan hastane ile Veli Sigorta’nın sigortalının tedavi göreceği branş adına anlaşmasının olması,
  - Tedavi talep edilen rahatsızlığın Doğru Adım Tamamlayıcı Sağlık Sigorta poliçesi özel şartlarına ve sağlık sigortası genel şartlarına uygun olması.
  - Düşük primlerle kaliteli ve hızlı sağlık hizmeti,
  - Geniş anlaşmalı kurum ağı
  - Sağlık harcamalarına Veli Sigorta Güvencesi
  - Yenileme Garantisi
  - Şikayetlerinize hızlı çözüm
  - Müşteri Odaklı Yaklaşım
  - Kaliteli Hizmet Anlayışı

  Veli Sigorta Tamamlayıcı Sağlık Sigortası, sizin ve ailenizin beklenmedik sağlık sorunlarında hem SGK hem de Veli Sigorta ile anlaşmalı özel hastanelerdeki fark ücretlerinizi bütçenize uygun primlerle güvence altına alır.

  Veli Sigorta Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Planları;

  - Yatarak Tedavi Planı
  - Yatarak Tedavi ve Ayakta Tedavi Planı (8 kez AT kullanım limitli)
  - Yatarak Tedavi ve Ayakta Tedavi Planı (6 kez AT kullanım limitli)

  Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Anlaşmalı Kurumları için Tıklayınız.

  Veli Sigorta Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Teminatları;

  - Yatarak Tedavi Teminatları; Veli Sigorta Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Özel Şartları ve Sağlık Sigortası Genel Şartları doğrultusunda yatarak tedavi fark ücretleri %100 ödeme kapsamındadır.
  - Medikal ve Cerrahi Yatış
  - Yoğun Bakım
  - Kemoterapi, Radyoterapi, Diyaliz,
  - Küçük Müdahale,
  - Oda/Yemek/Refakatçi
  - Suni (Yapay) Uzuv (yıllık 30.000 TL)
  - Anlaşmalı Kara Ambulansı
  - Yardımcı Tıbbi Malzeme (Yıllık 1.000 TL)
  - Yatarak Tedavi Ameliyat Malzemesi (yıllık 10.000 TL)

  Ayakta Tedavi Teminatları; Tercih ettiğiniz plana göre sigortalanan kişi başına 6 veya 8 adet ayakta tedavi hakkı sunulmaktadır.

  - Doktor Muayene
  - Tahlil/Röntgen
  - İleri Tanı Yöntemleri
  - Fizik Tedavi

  Ek Olarak;

  * “Ürünüm sadece SGK ile anlaşmalı kurumlarda geçmesin” denirse isteğe bağlı olarak sunduğumuz ‘A+ Yatarak Tedavi Teminatı’ ile sigortalılarımıza SGK şartı aranmaksızın geleneksel sağlık sigortasının geçerli olduğu tüm anlaşmalı kurumların kapısı da aralanmaktadır. Yıllık 10.000 TL muafiyetli olan bu teminattan poliçede belirtilen şartlar doğrultusunda yararlanılabilir.

  * Tamamlayıcı Sağlık Sigortası ile her şeyin başı sağlık derken, poliçe sahibine özel olarak ücretsiz ‘Tamamlayıcı Oto Bakım Hizmet Paketi’ sunarak araç sağlığını düşündük ve ürünümüzün tüm planlarına poliçeye özel yılda bir defa kullanılabilecek asistans hizmetini de ekledik. Hizmetin içeriği (oto pasta - cila, ekspres iç temizlik, jant ve lastik temizliği) ve kullanımına dair tüm şartlar poliçe üzerinde belirtilmektedir.